Вхід Реєстрація
Шлюб

Цивільний шлюб: зважуємо за та проти

5 серпня 2013, о 22:56

Якщо чоловік та жінка мешкають разом, ведуть спільне господарство та мають спільне майно, але офіційно не реєструють свої стосунки, ми називаємо це цивільним шлюбом. Проте за законодавством України, шлюбом можуть називатися лише офіційно оформлені, так би мовити, узаконені відносини. Тобто державні законодавчі органи ігнорують той факт, що майже 20 відсотків українців у віці від 21 до 30 років перебувають у такого роду відносинах і вважають себе одруженими людьми. Проте не тільки молодь, а й старші люди нерідко обирають такий спосіб співжиття, і у них на це є свої причини:

  1. Багато хто розглядає цивільний шлюб як репетицію шлюбу офіційного, тобто можливість пізнати людину краще до того, як вирішити законно пов’язати життя зі своїм партнером завідома держави, церкви та скликавши рідних і близьких.
  2. Часто ті, хто вже мав невдалий шлюб, вважають недоцільним реєструвати свої нові стосунки, оскільки «штам» у паспорті не є гарантією тривалого та щасливого подружнього життя, в чому вже мали можливість переконатися на власному досвіді.
  3. Інші відверто нехтують такі законодавчі норми, вважаючи їх морально застарілими. Від таких пар часто можна почути, що їх особисте життя не стосується державних органів влади.

Дійсно, якщо двоє дорослих людей щасливі разом, то не має значення, чи їх шлюб є зареєстрованим. Проте негативні наслідки такого співжиття все ж очевидні, прийнамні, з юридичної точки зору. Так, певні проблеми у тих, хто перебуває у незареєстрованому шлюбі, можуть виникнути у наступних випадках:

  • якщо така пара забажає мати дітей, факт батьківства цивільного чоловіка доведеться доводити у судовому порядку, у той час як при офіційному шлюбі батьком апріорі вважається законний чоловік;
  • у випадку розлучення постає питання про розподіл майна, яке законодавчо не регулюється жодним чином: так кожному з подружжя доведеться доводити право власності у суді, що можливо лише за наявності прямих доказів співмешкання та спільного придбання майна (чеки, письмові свідчення сусідів, близьких тощо);
  • право спадкування визнається тільки за людьми, які прожили зі спадкодавцем однією сім’єю більш ніж останні п’ять років поспіль, але це лише четверта черга спадкування.

Отож, реєстрація шлюбу – це справа добровільна. Якщо ви вирішите, що вас влаштовують стосунки без «штампа», подбайте про те, щоб усі правові та майнові питання були узгодженні заздалегідь. У цьому вам допоможе кваліфікований нотаріус.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!