Вхід Реєстрація
Шлюб

Стосунки вітчима і дитини

15 червня 2013, о 13:50

Стосунки вітчима і дитини Враховуючи сумну статистику кількості розірваних шлюбів, не дивно, що у нашій країні так багато дітей, які ростуть у неповних сім’ях. Часто мати, яка залишилась сама з дитиною (дітьми), бажає все ж ще раз спробувати влаштувати своє особисте життя та знайти нового батька для свого чада. Проте нерідко цей процес супроводжується багатьма труднощами, які починаються від початку пошуку нового партнера і не закінчуються навіть після одруження. Це відбувається тому, що діти не завжди добре сприймають той факт, що мама змогла полюбити чи навіть просто зацікавитись чоловіком, який не є їх батьком. Тому весь процес початкового спілкування нового партнера жінки з її дитиною повинен відбуватися поступово.

Знайомство

Мається на увазі не той момент, коли син чи дочка вперше побачать нового маминого кавалера, а та мить, коли жінці доведеться сказати своїм дітям, ким для неї є цей конкретний чоловік. По-перше, не варто знайомити з дітьми того чоловіка, стосунки з якими ще не визначились. По-друге, якщо ви ще не збираєтесь представити свого обранця сім’ї, не варто приводити його додому, навіть, якщо в цей момент діти в школі чи у бабусі. Діти дуже здогадливі, та можуть визначити, що в їх домі перебувала стороння людина, за незначними деталями. Дізнатися про те, що ви зустрічаєтесь з чоловіком ваше чадо повинне від вас, а не у будь-який інший спосіб.

Як представити коханого своїй дитині?

Часто жінки не знають, як пояснити дитям, хто для них тепер цей чужий дядько. Перш за все, не намагайтеся завуалювати реальний стан речей. Тобто не варто казати дитині, що цей чоловік є просто вашим другом, колегою, сусідом тощо. Не потрібно заплутувати малюка, для нього ця ситуацію і так незрозуміла та у дечому навіть стресова. Краще пояснити дитині, що цей дядько – це людина, яку її мама дуже любить і що це взаємно. Ваше чадо повинно зрозуміти, що чужий досі чоловік є тепер частиною вашого життя на правах кохання і тільки так.

Регламент спілкування

Навіть якщо ви збираєтесь одружитися зі своїм обранцем, доки він не є вашим законним чоловіком, ви не повинні вимагати від дітей називати вашого нового партнера татом. Пам’ятайте, що крім облаштування власного особистого життя, на вас покладений обов’язок виховати людину, яка буде мати тверді моральні цінності. Щоб це склалося саме так, ваша дитина має знати, що татом не може стати будь-хто.

Для того, щоб ваша нова сім’я склалася, а чоловік з дитиною жили в злагоді, вони повинні полюбити одне одного. Дайте їм можливість разом проводити час, покажіть своєму чаду, за що ви покохали нового чоловіка. При цьому уникайте порівнянь вітчима з батьком.

Не варто починати жити разом з новим кавалером до того, як в нього склалися довірливі та дружні стосунки з вашими дітьми. Тим паче, не потрібно переїздити до нього, не впевнившись, що дитина не заперечує. А у той момент, коли ви станете однією сім’єю, яка проживає під одним дахом, узгодьте та встановіть з новим чоловіком єдину для вас двох лінію вихання. Головне, ні за яких обставин не ставте інтереси чоловіка в пріоритет перед інтересами дитини.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!