Новий чоловік, "новий" тато
21 травня 2013, о 01:26 Розлучення - важке випробування для кожної жінки, яка зіткнулася з такими радикальними змінами в житті. Подальша поведінка може бути різною. Для когось особисте життя залишається в минулому, всі думки зайняті тільки дітьми, для інших, навпаки, головним стають пошуки нового чоловіка. Є жінки, які гідно переживають важкий період і знаходять сили, час і для дітей, і для себе.
Нове знайомство з чоловіком може мати достатньо серйозне продовження, але постає питання про те, як відреагує дитина на знайомого своєї мами, який стає частиною її життя. Та й для чоловіка чужа дитина також є великим випробуванням і потрібен час, особливий підхід для того, щоб не знайомі раніше люди стали однією сім'єю.
Найважче в даній ситуації дитині, дорослий світ для нєї ще загадка, йому важко повірити, що маминої любові й уваги буде не менше. Діти дуже бояться відійти на другий план, не можуть об'єктивно реагувати на будь-які зміни звичного устрою життя. Для того щоб налагодити їх відносини з новим татом, слід проявити мудрість і терпіння.
Не варто поспішати знайомити дитину зі своїм новим чоловіком . Знайомство може не мати продовження, і наступний "новий" тато викличе тільки негативні емоції. Якщо відносини досить стабільні і спрямовані на створення сім'ї, привчати улюблених людей один до одного потрібно поступово. Допоможуть спільні пікніки, походи в зоопарк, веселі свята.
Тато для дитини завжди буде найкращим (діти схильні до ідеалізації), протиставляти двох своїх чоловіків, колишнього і теперішнього, не потрібно. Також буде помилкою скасування якихось сімейних традицій, звичних ритуалів. Якщо є бажання запросити для сімейних прогулянок або походів у кіно свого нового чоловіка, обов'язково слід запитати згоду у дитини.
Не варто проявляти зайву ніжність і турботу, це може виглядати фальшиво. Природність, відвертість повинні бути основними у відносинах з дітьми в період змін в особистому житті. Також шкоду можуть принести і загравання з малюком "нового" тата. Діти люблять маніпулювати людьми, можуть використати ситуацію для своєї вигоди. Замість покупки дорогих іграшок і обновок краще придумати спільне захоплення, організувати веселі ігри або пікнік.
Вітчим не обов'язково повинен називатися татом, у свідомості дитини ім назавжди залишиться біологічний батько, і претендувати на його місце не потрібно. Вітчима можна називати по імені. Чим менше буде якогось примусу, тим швидше виникне довіра і доброзичливе ставлення до нового члена сім'ї.