Вхід Реєстрація
Шлюб

Чи має значення, хто заробляє більше?

27 вересня 2013, о 20:33

Якщо сім’я забезпечена всім необхідним, а також тим, чого просто «хочеться», чи має принципове значення, хто з подружжя більше заробляє? Чи повинен відчувати свою неспроможність та меншовартість той партнер, заробіток якого менший або взагалі відсутній? Відповіді на ці питання ми намагалися знайти, розпочинаючи цю статтю. Результати виявилися досить неоднозначні: в даному випадку не збігаються думки ні психологів, ні самих подружніх пар. Почнемо з тих аргументів, які наводять прихильники рівності партнерів за будь-яких обставин:

  • історично склалося так, що чоловік повинен забезпечувати сім’ю у той час, як жінка є її берегинею (що теж нелегка робота), якщо ж стається навпаки, вони просто обмінюються ролями;
  • в загальному, для забезпечення сім’ї не має значення, хто з партнерів заробляє більше;
  • важливий не стільки обсяг вкладу кожного з подружжя, скільки те, яку частку він складає від доходу окремої людину (наприклад, і чоловік, і дружина мають вкладати половину свого заробітку у спільні витрати);
  • за сучасних обставин, жодна людина не може бути цілком впевненою у стабільності своїх доходів, тому кожному з подружжя час від часу доводиться ставати годувальником родини.

З іншого боку можна побачити аргументи іменитих сімейних психологів, які переконують, що між подружжям має існувати здорова конкуренція. Вони вбачають у цьому наступні переваги:

  • побоювання втратити повагу партнера та самоповагу стимулюють людину прагнути більших професійних висот;
  • той з подружжя, хто не має власного прибутку, є залежним від свого партнера, а це нерідко стає підґрунтям для морального тиску або фізичного насилля у сім’ї;
  • для того, щоб партнери не втратили інтерес одне до одного навіть через багато років подружнього життя, кожен з них повинен розвиватися у власній сфері професійної діяльності та досягати успіхів, підтвердження яких є підвищення заробітку.
Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!