Вхід Реєстрація
Психологія

Як правильно відпочивати?

1 грудня 2013, о 13:12

Як правильно відпочивати? Здавалося б, немає нічого простішого, ніж відпочинок. Проте психологи б’ють на сполох, оскільки найбільш розповсюдженою психологічною проблемою людей нашого часу є перевтома. Справа навіть не в тому, що людство занадто багато часу присвячує роботі – сучасні технології значно спростили як робочий процес, так і побут. Перевтома, а як наслідок – стрес, депресії, нервові зриви, стає результатом невміння правильно відпочивати. Це однаково стосується як чоловіків, так і жінок, хоча поведінка двох статей під час роботи та відпочинку зазвичай суттєво відрізняється. Щоб навчитися правильно та ефективно відпочивати, нам потрібно стати справжніми тайм-менеджерами самих себе. Почати потрібно з простого планування:

  1. Ми звикли планувати та розраховувати свій час на виконання роботи, але при цьому часто забуваємо внести у цей щільний графік бодай короткий відпочинок. Обідня перерва також не стає для нас перепочинком, адже за цю годину ми маємо встигнути і поїсти, і поспілкуватися з іншими людьми. А ще ми часто жертвуємо обідом для того, щоб вирішити свої справи, які не стосуються роботи. Отже, правило відпочинку №1: використовуйте свій обід для того, щоб не кваплячись поїти та змінити обстановку. Не їжте на своєму робочому місті, а прогуляйтесь до найближчого кафетерію чи до парку.
  2. Приходячи додому з роботи, ми вмикаємо телевізор, комп’ютер або радіо та займаємося хатніми справами у супроводі шуму від цих технічних засобів. Вони продукують надлишкову інформацію, яка активізує діяльність нашого мозку, а якщо вона ще й поєднується з фізичною активністю (приготування їжі чи прибирання) – це провокує виснаження. Виходячи з цього, правило відпочинку №2: кожного вечора у вас має бути принаймні година тиші, вільна від надлишкової інформації, навіть якщо вона носить розважальний характер.
  3. Навіть у вихідні дні ми не завжди даємо собі можливість повноцінно відпочити. Причини можуть бути різні: одні продовжують працювати, дороблюючи те, що не встигли за тиждень, інші виконують хатню роботу, треті пасивно байдикують за комп’ютером чи телевізором. Щоб відпочинок на вихідних був ефективний, дотримуйтесь правила №3: у свій вихідний день ви повинні морально відпочити, звільнивши свій мозок від зайвої інформації. Йому посприяють прогулянки на природі, заняття спортом, похід по крамницям. А от перегляд телевізійних програм варто взагалі виключити з вашого розпорядку на вихідні.
Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!