Вхід Реєстрація
Психологія

Як навчитися довіряти людям?

25 липня 2013, о 21:35

Довіра є своєрідною психологічною категорією, яка властива виключно людям. А значить це такий рід відкритих взаємин між людьми, за яких внутрішній світ суб’єкта характеризується готовністю наділити іншу особу певними правами стосовно суб’єкта. Довіра аж ніяк не абстрактне поняття (наприклад, як гуманізм чи справедливість), воно може виникнути як результат взаємини людей, яких пов’язує щось доволі особисте.

Про те, що довіру потрібно заслужити, чув, напевне, кожен. Це не порожні слова, оскільки психологія людей влаштована таким чином, що з метою захистити себе людина перебуває в постійному очікуванні, що її зрадять або використають без її згоди. Внаслідок цього, вона не може розкритися перед новим другом або коханим. Як правило, особливо болісно цей процес відбувається, якщо людина вже мала негативний досвід стосунків з недобросовісним другом.

 

Як виникає недовіра?

 

Часто недовіра виникає через те, що людина дивиться на нові стосунки через призму невдалих взаємин, чим вже від початку прирікає нові зносини на провал, оскільки навіть не намагається розібратися в людині та проаналізувати усю суть її вчинків. Така особа споруджує між собою і навколишнім світом стіни, тому стає ще більш замкнутою та відчуженою.

Але завжди потрібно пам’ятати, що саме довіра зміцнює наш психологічний стан та рівновагу. Адже будь-якій людині у цьому світі необхідно усвідомлювати, що вона не самотня. Що є хтось, кому можна вилити свою душу, хто зможе підтримати у важку хвилину, заспокоїти, втішити. Проте варто такій людині припуститися найменшої помилки щодо недовірливого друга, це назавжди може закреслити все хороше. Хоча, найчастіше суб’єкт здатний перебільшувати значення тих чи інших вчинків, не розуміючи поведінку оточуючих та навіть не намагаючись зрозуміти.

 

Етапи формування довіри

 

Якщо поглянути у початковий етап формування довіри, то виникає вона від моменту знайомства. Адже саме тоді людина починає інтуїтивно пізнавати особистість, оцінювати її поведінку, шукати риси схожості та спільні інтереси. На цьому етапі особливо важливою є взаємність. Вона є не просто умовою взаємодії, це передумова самого виникнення довіри. Якщо одна людина довіряє іншій, то очевидно, що вона висловлює довіру до всієї інформації, отриманої від іншого цієї особи.

Як правило, довіра між людьми формується протягом певного часу. Кажуть, що відносини «перевіряються» різноманітними життєвими ситуаціями. Саме фактор часу впливає на стосунки між людьми. Завжди в процесі відносин один індивід починає діяти першим, після чого продовжується етап очікування, протягом якого другий індивід повинен здійснити відповідні дії. Виходить, що дії ініціатора включають в себе певний кредит довіри, який за очікуваннями повинен бути виправданий. Ці дії повинні носити повторний характер, так як вчинені одного разу ці дії не мають особливого значення для формування довіри. Ще однією невід’ємною рисою довіри між двома індивідами є спрямованість у майбутнє. Без цього аспекту довіра не може існувати. Якщо однією людиною іншій був наданий кредит довіри, то він у будь-якому випадку спрямований у майбутнє, тобто на очікування позитивного результату події. Якщо ж цього не відбувається, то знову ж таки ланцюг довірчих відносин переривається.

У відносинах довіри завжди виступають, як мінімум дві людини. Усі суб’єкти, які мають довірчі відносини, знаходяться в тісному взаємозв’язку, так як вони зважилися підпустити деяких людей ближче, ніж решту.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!