Вхід Реєстрація
Психологія

Що повинен знати чоловік про ПМС?

14 липня 2013, о 21:56

На жаль, мова піде не про поліметилсилоксанові олії, а про передменструальний синдром у жінок. Вперше цим терміном циклічні зміни психічного стану пацієнток описав доктор медичних наук Роберт Франк ще у 1931 році. Проте і досі це явище для багатьох чоловіків лишається загадкою і неприємним щомісячним сюрпризом.

Сьогодні стосовно ПМС навіть є статистичні дані, які говорять про наступне: у віці від 18 до 30 років лише 20% жінок схильні до виникнення цього синдрому, а от після тридцятиріччя їх число збільшується аж до 60%. Цікаве спостереження: передменструальний синдром частіше з’являється тих представниць слабкої статі, робота яких пов’язана з активною інтелектуальною діяльністю. Можливо, це викликано меншими фізичними навантаженнями.

Ознакою ПМС може бути бажання жінки харчуватися виключно продуктами з високим вмістом вуглеводів. При цьому, перед шоколадним десертом, піццею чи куркою-гріль у даний період не можуть втриматися навіть активні практики дієт.

У деяких жінок під час передменструального синдрому знижується здатність до концентрації уваги та підвищується агресивність, тому такі представниці прекрасної половини людства можуть стати загрозою для оточуючих та для самих себе: підвищений ризик ДТП при керуванні автомобілем, ввімкнена та забута праска, посилена дратівливість, яка виливається у сварки, скандали та істерики тощо.

При цьому, ПМС не є невиліковною хворобою і його прояви можуть бути пригнічені за допомогою зовнішніх факторів. Вчені виявили, що жінки, які протягом місяця отримують достатню дозу вітаміну D та кальцію, менше страждають від симптомів передменструального синдрому. Тому, щоб його уникнути, жінці достатньо більше перебувати на свіжому повітрі вдень та їсти багато молочних продуктів або приймати відповідні фармацевтичні препарати.

Насправді, активні прояви симптомів ПМС спостерігаються лише у 10% жінок, а також ці ознаки можуть виникати і знову зникати протягом всього життя (до клімаксу). Тому, шановні чоловіки, не поспішайте списувати поганий настрій своєї коханої на певний період циклу, адже цілком можливо, що ви дійсно в чомусь завинили. Крім того, не варто забувати, що симптоми ПМС мають багато спільного з тим, як змінюється емоційний стан жінки в перший період вагітності.

До того ж, невгамовні британські вчені виявили, що у значного відсотка чоловіків також спостерігаються циклічні прояви симптомів на кшталт жіночого ПМС. У цей час представники сильної статі схильні до депресивних станів, нервозності, підвищеної чутливості тощо.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!