Вхід Реєстрація
Психологія

Гормон любові чи болю?

27 вересня 2013, о 20:44

Вченим вдалося з’ясувати, чому нещасливе кохання здатне завдавати нам фізичного болю та прирікати на справжні страждання. Виявляється, при розірванні стосунків з близькою людиною або за тривалого розставання, ми відчуваємо брак так званого «гормону любові», який відповідає за відчуття прив’язаності до інших людей. Його нестача в організмі може викликати тривожні стани та бути причиною виникнення несвідомого страху.

Саме окситоцин (той самий «гормон любові») несе відповідальність за відчуття власного благополуччя, тому, коли ми розстаємося з партнером, це викликає у нас знервованість та відбирає почуття впевненості у власному майбутньому. Саме окситоцин відповідає за більшість людських почуттів, які пов’язані з соціальними зв’язками та життям у соціумі, не винятком є і кохання. Окрім того, цей гормон виконує й інші важливі функції, наприклад, підсилює пам’ять певної ділянки мозку. Саме завдяки цій своїй здатності окситоцин може продовжувати наші душевні страждання.

Ця ж речовина відповідає за такі малоприємні почуття, як ніяковіння та збентеження від власних помилок, які людина робить в процесі своєї соціальної активності. Завдяки окситоцину люди не тільки пам’ятають сам факт неправильного вчинку, але й неприємні відчуття, які за цим слідували. Деяких людей такі згадки можуть переслідувати упродовж багатьох років, а стертися їм не дає саме висока активність окситоцину. Варто також зазначити, що цей же гормон дає нам можливість пригадати і приємні відчуття та переживання, пов’язані з певною людино. Завдяки цьому ми відчуваємо любов до людини, якої немає поруч у даний момент.

Такі нові відкриття дають медикам підстави вважати, що найближчим часом будуть створені медичні препарати, за допомогою яких можна буде передбачати запуск негативних реакцій, а значить – і попереджати депресивні стани.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!