Вхід Реєстрація
Психологія

Чоловік та його мама

2 вересня 2013, о 10:05

cholovik-ta-yoho-mamaВ серці кожного чоловіка назавжди прописана лише одна жінка – його мама. Він її любить уже за те, що це єдина особа, поряд з якою він має повне право бути слабким та безпомічним. Крім того, мама буде про нього піклуватися, незалежно від його характеру, соціальної статусу та достатку. Але коли в житті чоловіка з’являється кохана жінка, розстановка сил змінюється – так, принаймні, має бути. Виходить, що двох жінок пов’язує один чоловік, і вони поневолі починають суперництво за його увагу. Буває так, що стосунки «свекруха-невістка» складаються гладко, і двом жінкам вдається не тільки співіснувати в мирі, але стати справжніми подругами чи, хоча б, союзницями. Проте така ситуація – скоріше виняток, ніж правило. Набагато частіше відносини між матір’ю та дружиною одного чоловіка досить напружені та далекі від ідеалу.

Деякі психологи вважають, що в такій ситуації підлаштовуватися повинна молодша з жінок, тобто невістка. Наводять наступні аргументи:

  • з віком людська психіка стає нездатною до змін, тому вносити зміни у своє сприйняття дійсності легше молодшій людині;
  • матір втрачає частину уваги сина, оскільки та переходить до дружини;
  • у відкритому конфлікті чоловіки найчастіше приймають сторону матері.

Проте є спеціалісти в галузі родинних стосунків, які притримуються протилежної думки, аргументуючи це наступним чином:

  • свекруха має більше життєвого досвіду, тому саме вона має розуміти, що конфлікти зашкодять її родині;
  • інстинктивно кожна матір повинна відчувати, коли настає час відпустити дитину від себе, щоб вона могла реалізуватися та продовжити рід;
  • любов матері повинна супроводжуватися повагою до свого нащадка, а значить – і до того, який вибір він зробив.

Щоб попередити назріваючі конфлікти між дружиною та матір’ю, чоловік повинен стати «над конфліктом» та ні в якому разі не приймати одну сторону. Він повинен вирішити всі непорозуміння та закликати жінок шукати компроміс. Допоможе серйозна розмова з кожною окремо, з якої матір повинна зрозуміти, що самим лише фактом одруження син вийшов з-під батьківської опіки, а дружина – усвідомити, що мати ніколи не перестане бути дорогою людиною для її коханого.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт FindLove.in.UA, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!